Право і Закон у ШКІЛЬНОМУ ЖИТТІі

Однією з цікавих форм роботи в школі є проведення предметних тижнів, які готують вчителі-предметники разом з учнями. Глибше пізнати предмет, відкрити для нас, школярів, нові його грані — завдання кожного предметного тижня.

В нашій школі з 10 лютого по 14 лютого проходив тиждень історії та правознавства. Почався він лінійкою, де оргкомітет учнів повідомив план заходів. Учні 7 класу: С. Пальоха, А.Пальоха, С.Пренко, Я.Москвітіна, Д.Шмалій презентували дослідницьку роботу: походження народної назви околиці Бабайківки – Березівки-Лукашівки, її вулиць — Історичної та Партизанської. Учні 3 і 4 класів разом з старшокласниками А.Кушніренком, Ю.Дроботом, А.Харченко, К.Керімовою провели брейн-ринг на правову тематику.  А про славного гетьмана Сагайдачного підготували презентацію учні 8 класу.

Яскравою сторінкою тижня стала учнівська конференція на тему: “Правопорушення. Види адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх». Учасниками заходу вже за традицією були працівники РВ УМВС Т.І. Підопригора та М.В. Яглов.  Відкрила конференцію лекторська група “Право і Закон” учнів 9-го класу. Школярі 10 та 11 класів обмінялись теоретичною інформацією з правознавства, а правоохоронці деталізували, розповіли як на практиці впроваджуються заходів з неповнолітніми мешканцями села і району. В учнівського товариства виникло багато запитань до Т.І.Підопригори та М.В.Яглова, на які отримали ґрунтовні відповіді.

Я впевнена, що такі зустрічі потрібні та корисні для учнів нашої школи. Від імені учнівського товариства висловлюю подяку і вчительському колективу, і нашим гостям за їх просвітницьку роботу серед молоді щодо профілактики правопорушень. Сподіваюсь, що ми будемо гідними громадянами нашої держави.

Кристина Задоя, учениця 11 класу
                                                                  Бабайківської ЗОШ І-ІІІ ступенів,
                                                                  омбудсмен школи

Учнівське самоврядування - це старт для початку професійного зростання,

можливість вчитися, бути відповідальним за себе і за інших.

Наш час потребує лідерів нової формації, людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно, приймати нестандартні рішення. Ось чому, працюючи над головною виховною проблемою школи «Роль особистості вчителя у розвитку креативних здібностей учнів через використання сучасних інноваційних технологій для досягнення визначеної мети» та проблемою, яку я ставлю перед собою як педагог-організатор «Креативний розвиток і самореалізація  школярів у внутрішньо-особистісній та соціальній сфері діяльності через використання сучасних інноваційних технологій», я переконалась, що успішність виховного процесу залежить від взаємин між учителем та учнем, які мають розвиватися на основі співробітництва, ділового партнерства. Головне завдання нашої школи – знайти і підтримати учнівську молодь, чия життєва позиція спрямована на активну участь у громадському житті; молодь, яка має організаторські здібності, усвідомлює себе лідером, розуміє, що великі справи починаються із маленьких вчинків.

Учнівське самоврядування  Бабайківської ЗОШ І-ІІІ ст. має чітку структуру і виконує важливі функції в організації навчально-виховного процесу. Найвищим органом є Шкільна Республіка «Інтелект». Шкільна республіка  є незалежною, демократичною, правовою державою. Це - добровільна організація дітей, заснована на людських моральних принципах взаємодопомоги, людяності, доброти.

Влада в Шкільній Республіці здійснюється шляхом її поділу на законодавчу – Верховну раду і  виконавчу – Кабінет міністрів. Координує роботу президент.

Верховна рада обирається 1 раз на рік.  Засідання проходять відкрито, у разі необхідності - закрито.

Верховна рада видає закони школи, вирішує питання про їх порушення, залежно від кількості і ступеня порушень, накладає стягнення (публічне вибачення, відшкодування збитків, повторне чергування, матеріальні питання, тощо). Верховна рада організовує і сприяє організації різноманітних шкільних заходів, спрямованих на покращення умов життя школи.

До Верховної ради входить адміністрація школи, вчителі, члени батьківського комітету. Кабінет міністрів  складається 5-ти міністерств: Міністерство освіти, Міністерство порядку та права,  Міністерство культури, Міністерство  опіки, Міністерство інформації.