Освітній округ "СПІВДРУЖНІСТЬ"

Методична робота Бабайківського освітнього округу

10 січня 2014 року відбулося засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів Бабайківського освітнього округу «Співдружність». На педагогічні гостини з теми: «На шляху впровадження нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти: перші успіхи і нові завдання» завітали вчителі початкових класів Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ст..

Керівник методичного об’єднання Чернова Л.Ф. розпочала методичний етап зустрічі. Виокремила позитивні зміни, нововведення в підручниках. Ґрунтовно проаналізувала програму з математики для 2 класу.

Другий етап гостин – практичний, де вчителі початкових класів у формі інтерактивної презентації демонстрували застосування інноваційних методів і форм на уроках. Зальоткіна Н.Л., вчитель 1 класу Бабайківської ЗОШ І-ІІІ ст. довела до відома, як адаптувалися її вихованці, як засвоюють програму. Тесленко Н.В., вчитель початкових класів Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ст.., розповіла як вона оцінює навчальні досягнення першокласників. А Нушель О.В., вчитель 4 класу Бабайківської ЗОШ І-ІІІ ст., провела тренінг для присутніх на виявлення індивідуально-психологічних рис особистості. Гості з цікавістю перейняли досвід.

Плавно зустріч перейшла до проблемного етапу. Визначили найбільш складні сторони  впровадження нового стандарту освіти. Присутні вчителі в один голос зазначили, що програма з математики складна і молодші школярі не в повній мірі опановують матеріал.  Як  запобігти перевантаженню дітей і зберегти їхнє здоров'я?

З методичними рекомендаціями звернулася Плакуща Л.А., яка презентувала досвід вчителів початкових класів Бабайківської ЗОШ І-ІІІ ст. у впровадженні здоров'язберігаючих технологій.             У рекомендаційному блоці гостин вирішили  розробити  методичні рекомендації щодо покращення знань учнів з математики.

А закінчилися  педагогічні  гостини за чашкою цілющого фіточаю. Як приємно, що вирішуємо проблеми спільно.

Бабайківський освітній округ

проводить дитанційне навчання з курсу правознавтва за програмою "Живи за правилами"

для учнів 8 та 9 класу.

Завдання теоретичного та практичного змісту будуть розміщатися на цій сторінці.

Дата проведення  23 січня 2013 року

Завдання для 8-го кл. «Живи за правилами»

Тема: Батьки і діти

Мета: - навчити називати основні конституційні обов’язки батьків і дітей;

• Пояснювати про права дітей і батьків (розлучення, майно, прізвище і т.і)

Поняття: дитина, батьки, сім'я, шлюб, фізичне і психологічне насильство в сім'ї.

Коментар ст..К.У. 51, 52, 53.

Завдання: права, неповнолітніх батьків (письмово за планом: - неповнолітній дострокове повноліття, державний захист).

Завдання для 9-го кл. «Живи за правилами»

Тема: Право на соціальний захист, достатній життєвий рівень.

Мета: - навчити застосовувати та пояснювати на прикладах терміни;

• Використовувати нормативні акти для розв’язання правових ситуацій;
  • Захищати власні права і права людей, які цього потребують.

Поняття: соціальний захист державні соціальні стандарти соціальне забезпечення, види соціального забезпечення.

Закони: «Про пенсійне забезпечення»

«Про недержавне пенсійне страхування».

Завдання: 1. Словникова робота над термінами;

2. Схему скласти: види соціального забезпечення.

05.12.12

Тема 3. Правопорушення

1. Що називається злочином.

2. Проступок. Види проступків.

3. Види кримінальних покарань, що застосовуються до неповнолітніх і повнолітніх осіб.

Завдання: Написати виступ на 2-3 хв. (за матеріалами інтернету)

Тема 4. Національна політика в УКраїні

1. Деклараці прав НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ (01.11.1991)

2. Як живуть національні меншини в нашому краї?

3. Українці за кордоном.

Завдання: Підготувати повідомлення, реферати (за матеріалами МІСЦЕВОГО ОПИТУВАННЯ, А ТАКОЖ ІНТЕРНЕТУ)

ДО УВАГИ АДІМІНІСТРАЦІЙ МИХАЙЛІВСЬКОЇ ТА ЮРІЇВСЬКОЇ ЗОШ !!!

УЧНЯМ БАБАЙКІВСЬКОГО ОСВІТНЬОГО ОКРУГУ (БАБАЙКІВСЬКА ЗОШ, МИХАЙЛІВСЬКА ЗОШ, ЮРІЇВСЬКА ЗОШ) ВСІ МАТЕРІАЛИ ПІДГОТУВАТИ ДО 12.12.12 НА 12.00 ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ПРАВОВОГО ФОРУМУ НА БАЗІ БАБАЙКІВСЬКОЇ ЗОШ

Тема 1.

Влада і закон.

Учні повинні вміти:

застосовувати поняття "Закон", Конституція, називати три гілки влади в державі.

Тема 2.

Суди в Україні.

Учні повинні знатити:

види судів в Україні, розповідати про права учасників судового процесу.

Тема: Загальна характеристика Конституції, як джерела права.

Завдання:привести приклади Конституції різних держав (їх види)

Тема: Загальна характеристика Конституції України

Завдання: написати твір-ессе «Конституція в моєму житті».

Тема:Політика України у сфері використання мов. Державна мова – українська. Закон України «Про мови в Україні» від 28.10.1989 р. Європейські стандарти.

Завдання: опрацювати тексти законів

Тема: Національна політика України. Декларація прав національностей від 01.11.1991. Закон України «Про національні меншини в Україні» від 25.06.1992 р.

Завдання: дізнатись, які національні меншини проживають на території сільради; зустрітись, взяти інтерв’ю:

• Чи вмієте ви читати на своїй рідній мові, а писати?
  • А пресу виписуєте на своїй мові?
  • Чи зазнавали ви дискримінації через мову, належність до національних меншин в нашім краї?
  • Фото з ними.
  • Чи дотримуєтесь своїх звичаїв, традицій в своїй національній громаді?

Матеріал для вивчення додоється.