Бабайкiвська ЗОШ I-III ступенiв

   

Методична робота

МЕТОДИЧНІ ПІДРОЗДІЛИ ЗВІТУЮТЬ 

ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ  УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

 ПО ФОРМУВАННЮ КУЛЬТУРИ ЗДОРОВЯ

МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

 

27 лютого на базі Бабайківської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов семінар-практикум вчителів початкових класів Царичанського району на тему: «Інноваційна діяльність учителів початкових класів по формуванню культури здоров'я молодших школярів». Актуальність даного питання незаперечна. Адже найголовніше завдання батьків, вихователів і вчителів, власне, всіх тих, хто постійно поряд із дітьми, є втілення ідеї здорового і безпечного способу життя. Це зумовило мету семінару: ознайомити учасників із системою роботи  вчителів початкових класів щодо використання здоров´язберігаючих технологій в процесі формування інноваційної особистості молодшого школяра.

Методичним забезпеченням з даного питання у районі займається майстерня інноваційних технологій «Грані творчості» (під керівництвом  Логвиненко Н.Д., методиста КЗ «Районний методичний кабінет», та вчителя початкових класів Бабайківської ЗОШ І-ІІІ ст. Плакущої Л.А.). Методичну панораму в рамках семінару-практикуму на тему: «Здоров’язберігаючі технології як один із найважливіших чинників підвищення якості початкової освіти» провела Плакуща Л.А.  і презентувала основні напрямки здоров’язберігаючих технологій. Підопригора Н.О., вчитель початкових класів Юр'ївської ЗОШ, розповіла про застосування пальчикової гімнастики, аромотерапії, кольоротерапії.  Пилипенко Т.М., вчитель початкових класів Преображенської ЗОШ, познайомила з ефективною формою впровадженням здоров'язберігаючих технологій у роботі з батьками у формі тренінгів. Сідак В.С., вчитель початкових класів Царичанської ЗОШ, прокоментувала запровадження комплексу вправ для дітей молодшого шкільного віку, спрямованих на зміцнення опорно-рухової системи, поліпшення психічного стану, зору та дихання. А Войченко Л.Г., вчитель початкових класів Залеліївської ЗОШ, провела фрагмент тренінгу «Бережи здоров'я  з молоду». Підсумком методичної панорами стало вироблення рекомендацій щодо  формування у дітей та підлітків  навичок здорового способу життя.

Здоров’язберігаюче середовище в освітньому закладі – не тільки і не стільки оздоровчі медичні заходи, скільки гігієнічно раціональні, відповідні віку дітей навчальні  навантаження, заняття в умовах, які відповідають  вимогам санітарних норм і правил.  Практичне  формування здоров´язберігаючих компетентностей в процесі реалізації варіативної частини навчальних планів продемонстрували вчителі початкових класів Бабайківської ЗОШ І-ІІІ ст.. у фрагментах занять курсів за вибором: «Сходинки етичного зростання» у 1 класі на тему: «Добро. Доброта»            ( класовод Зальоткіна Н.Л.) та «Риторика» у 4 класі на тему: «Публічний виступ. Ораторський хист» (класовод Плакуща Л.А.). Учасники семінару впевнилися, що класоводи навчають своїх вихованців цінувати життя і здоров’я, розуміти себе, свої можливості, пізнавати краще грані своєї душі; показують їм радість пізнання, творчого злету, розкривають всі кращі духовні пориви, тісно пов’язані зі збереженням фізичного здоров’я.

Вважливим аспектом роботи семінару був педагогічний діалог на тему: «Інструктивно-методичні рекомендації щодо оновленого контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів».

 

Логвиненко Н.Д., методист КЗ «Районний методичний кабінет»,  ґрунтовно проаналізувала нові критерії оцінювання та вступила в діалог з педагогами щодо нових підходів у початковій школі. Відмітили позитивні тенденції та окреслили шляхи впровадження в практику інновацій.

Здоров’язберігаючі технології в початковій школі реалізуються також через позакласні  та позашкільні заходи.  Яскравою сторінкою семінару  став бенефіс досягнень учнів початкових класів «Ми родом з королівства «Будьте здорові». Школярі піснями, танцями, віршами продемонстрували  практичні навички   збереження та зміцнення  здоров’я.

Учасники семінару дійшли висновку, що найдорожчим скарбом, яким нагороджує людину природа від народження, є здоров’я. Тому вироблені методичні  рекомендації щодо реалізації фізичної, соціальної, психічної та духовної складових як основи збереження здоров’я школярів та формування в них здоров’язберігаючих компетентностей широко популяризуватимуть як серед педагогів та і доводитимуть до батьківської громадськості.

 

Тетяна Задоя, заступник директора Бабайківської ЗОШ І-ІІІ ст.

   

Методична робота Бабайківського освітнього округу

10 січня 2014 року відбулося засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів Бабайківського освітнього округу «Співдружність». На педагогічні гостини з теми: «На шляху впровадження нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти: перші успіхи і нові завдання» завітали вчителі початкових класів Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ст..

Керівник методичного об’єднання Чернова Л.Ф. розпочала методичний етап зустрічі. Виокремила позитивні зміни, нововведення в підручниках. Ґрунтовно проаналізувала програму з математики для 2 класу. 

Другий етап гостин – практичний, де вчителі початкових класів у формі інтерактивної презентації демонстрували застосування інноваційних методів і форм на уроках. Зальоткіна Н.Л., вчитель 1 класу Бабайківської ЗОШ І-ІІІ ст. довела до відома, як адаптувалися її вихованці, як засвоюють програму. Тесленко Н.В., вчитель початкових класів Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ст.., розповіла як вона оцінює навчальні досягнення першокласників. А Нушель О.В., вчитель 4 класу Бабайківської ЗОШ І-ІІІ ст., провела тренінг для присутніх на виявлення індивідуально-психологічних рис особистості. Гості з цікавістю перейняли досвід.

Плавно зустріч перейшла до проблемного етапу. Визначили найбільш складні сторони  впровадження нового стандарту освіти. Присутні вчителі в один голос зазначили, що програма з математики складна і молодші школярі не в повній мірі опановують матеріал.  Як  запобігти перевантаженню дітей і зберегти їхнє здоров'я?

З методичними рекомендаціями звернулася Плакуща Л.А., яка презентувала досвід вчителів початкових класів Бабайківської ЗОШ І-ІІІ ст. у впровадженні здоров'язберігаючих технологій.  У рекомендаційному блоці гостин вирішили  розробити  методичні рекомендації щодо покращення знань учнів з математики.

А закінчилися  педагогічні  гостини за чашкою цілющого фіточаю. Як приємно, що вирішуємо проблеми спільно.   

 

 

Методичний вісник

В Бабайківській школі розпочалася підготовка до педагогічної ради на тему «Єдині педагогічні вимоги – важливий засіб підвищення ефективності навчання та виховання». Розпочалася підготовка методичним тижнем «Упровадження інноваційних технологій – шлях до формування творчої особистості учня». З 17.10.12 по 23.10.12 педагоги проводили відкриті уроки. Вчителі продемонстрували впровадження  інтерактивних форм і методів в практику діяльності.

Так, Нушель О.В., вчитель початкових класів на уроці математики у 2 класі за темою «Розв’язування задач на різницеве порівняння» використала прийом «здивування»: завдання до уроку давали дітям овочі і результатом діяльності  був приготований «борщ» з овочевих завдань. Чернова Л.Ф. використала інсценізацію казки про Колобка на уроці з української мови за темою «Закріплення звукового значення вивчених літер». Діти рятували Колобка, вирішуючи вправи для звірів. Вчитель хімії Сапай Н.І. разом із учнями будувалися в молекули, щоб практично закріпити поняття «атоми», «молекули». За допомогою пластиліну вготовляли молекули різних речовин. Вчитель математики Макаренко Т.І. організувала математичний автомарафон  з учнями 6 класу, де учні складали зіпсовані маршрутні листи за допомогою виразів з дробами, «ремонтували двигуни» знаннями про властивості дробів та ін.. Всі вчителі продемонстрували знання вікових особливостей учнів, звертали увагу на здоров'я зберігаючий аспект та майстерне впровадження інтерактивних технологій.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Методичне об"єднання початкових класів повідомляє:

18 січня відбулось засідання методобєднання у формі методичного діалогу «Використання технологій продуктивного навчання з метою стимулювання креативності учнів». Творча група вчителів працює над тим, щоб кожен урок перетворити на захопливий світ пошуку, спілкування, взаємодії  учителя і учня.

За круглим столом поділились досвідом грамотного застосування інтерактивних форм і методів, які сприяють креативному мисленню молодших школярів, розвивають гнучкість і широту мислення, готовність до інтелектуального ризику. Обговорили положення Державного стандарту початкової загальної освіти, який передбачає динамічну систему, що охоплює мету, зміст, форми і методи роботи.

Нушель О.В. результативність своєї роботи представила фотоматеріалами, зібраними в папці «Барвистий віночок».

Палюх Л.М. відобразила розвиток креативності в проектній роботі «Рушникова спадщина».

Плакуща Л.А. запропонувала учнівські портфоліо, де прослідковується динаміка розвитку особистості.

Чернова Л.Ф. спрямовує енергію дітей на творче зростання уроками-подорожами, рольовими іграми. Ця робота висвітлена в папці «Перші стежинки – це світ світанковий».

 

 

План

здійснення методичної роботи в педколективі в 2011-2012 н.р.

Назва заходу

Дата

Відповідальний

1.

Психолого-педагогічні семінари:

- Створення психолого-педагогічних умов для підвищення рівня навчальних досягнень і формування активності й загальної культури учнів.

- Психолого-педагогічного проектування ситуації успіху на уроках з урахуванням розвитку ключових компетентностей учнів.

Жовтень

 

 

 

Лютий

 

 

 

 

Задоя Т.В.

 

 

 

2.

Педради:

- Креативна освіта та навчальний процес.

- Удосконалення уроку як засіб розвитку творчої особистості вчителя й учня.

- Здійснення моніторингових досліджень як засіб вдосконалення освітнього процесу в школі та раціональні шляхи його запровадження.

- Громадянська освіта та виховання в сучасній школі: досвід, проблеми, перспективи.

 

Жовтень

 

Січень

 

 

Травень

 

 

 

 

Березень

 

 

 

 

 

 

Мацак Л.С.

3.

Семінар – практикум «Аукціон навчальних проектів»

Січень

Задоя Т.В., вчителі-предметники

4.

Психологічний тренінг «Формування психологічної готовності до участі в проектній діяльності»

Жовтень

Психолог

5.

Методична декада:

«Презентація інноваційних технологій навчання»

Листопад

Задоя Т.В.

6.

Звіт учителів природничо-математичного циклу.

Лютий

Задоя Т.В.

7.

Ярмарок педагогічних технологій учителів школи (друкована продукція)

Травень

 

Вчителі-предметники

8.

Предметні тижні:

- Англійської мови –

- Хімії –

 

Листопад

Січень

Вчителі-предметники

9.

Конкурс педагогічної майстерності «Методичний Сезам» (для вчителів, що атестуються)

Січень

 

Чорна С.М.

10.

Захист педагогічних проектів «Портрет обдарованої дитини»

Лютий

Задоя Т.В.

11.

Філософсько-педагогічна мозаїка «Чинники впливу на результати успішності»

Жовтень

Задоя Т.В.

12.

Творчі звіти «На порядку денному – самоосвіта»

Травень

Вчителі-предметники

13.

Захист «Портфоліо успіху»

Квітень

Вчителі-предметники

14.

Методична фотосесія

Квітень

Задоя Т.В.

15.

Створення моделі наукового товариства учнів «Еврика»

Вересень

Задоя Т.В.

16.

Творчий звіт методичного об'єднання класних керівників «Класний! Класний керівник», зустріч за «круглим столом»

Березень

Налісна Г.І.

17.

Круглий стіл «Робота з учнями девіантної поведінки (обмін досвідом)

Вересень

Задоя Т.В.